Жена намушка седемнадесет души на жп гарата в Хамбург 

24 май 2025 08:27   1 коментар   1138 прочита


 
 
Нападение с нож е станало тази вечер на централната жп гара в Хамбург, съобщи „Билд“. Най-малко седемнадесет души са ранени, а федералната полиция е арестувала една жена (39). 


Железопътният трафик е напълно спрян на главната гара. Нападението е станало между перони 13 и 14. Петна от кръв по пода свидетелстват за ужасяващото престъпление. 


Първоначално се говореше за осем ранени, но след това полицията уточни, че три жертви са на ръба на смъртта, трима са тежко ранени, а шестима души имат леки наранявания. Според последната информация, седемнадесет души са ранени, четирима от които са в критично състояние. Според информация на Bild, някои от ранените получават спешна медицинска помощ във влаковете. 


Предисторията на деянието в момента е неясна, както и подробностите за нападението. Междувременно екип за кризисна интервенция на Червения кръст пристигна, за да се погрижи за семействата на жертвите. 

Говорител на пожарната служба в Хамбург заяви пред агенция AFP, че 12 души са ранени, някои от които са в критично състояние. „Според първоначалните данни, човек е ранил няколко души с нож на централната гара. Заподозреният е арестуван от полицията“, съобщи полицията в Хамбург по X. По-късно полицията добави, че смята, че жената е действала сама. 
 

1 коментар
24 Май 2025 12:36 | Четвъртинката
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Ега ти, сигурно е някоя Рамба?




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар